Regionální informační portál pro cyklisty plzenskonakole.cz

Plzeňsko má od srpna 2008 svůj regionální informační portál pro cyklisty. Na internetové adrese www.plzenskonakole.cz najdete také informace v němčině a angličtině.

plzenskonakole.cz vzniklo jako můj první grantový projekt. Na základě grantové výzvy plzeňského magistrátu jsem napsala žádost, která uspěla a získala stoprocentní podporu. V dalším roce získal portál plzenskonakole.cz jen cca 50% požadovaných prostředků, přesto projekt pokračuje a návštěvnost portálu se neustále zvyšuje. V lednu a únoru 2009 dosáhl počet návštěv na portálu hodnot června a července 2008 tedy vrcholné cyklistické sezóny.

Hlavním cílem portálu plzenskonakole.cz je poskytovat komplexní, přehledné a aktuální informace místním i přespolním cyklistům jezdícím na Plzeňsku. Struktura informací byla zvolena záměrně tak, aby si každý čtenář své praktické informace, které hledá, rychle našel. Právě přehlednost informací čtenáři nejčastěji oceňují. Návštěvnost portálu plzenskonakole.cz ovšem vzrůstá díky zajímavým článkům publikovaným na hlavní stránce. Zde se čtenář doví o všem novém, co se pro cyklisty v regionu připravuje. Portál plzenskonakole.cz poskytuje nejen textové ale také bohaté fotografické informace přímo z terénu. Plzeňském kraji je to jediné médium, které se aktivně věnuje cyklistické publicistice. Velký vliv na čtenost portálu mají marketingové aktivity, které ho cyklistům stále připomínají nejen v tištěných médiích, ale i na internetových portálech, které prezentují turistické nabídky nebo činnost zájmových klubů. Redakce spolupracuje s Oblastním KČT Plzeňského kraje, s regionálními organizátory cyklistických akcí i s podobně zaměřenými internetovými portály www.cyklistevitani.cz www.NaKole.cz

Portál plzenskonakole.cz nabízí komplexní informace pro cyklistování na Plzeňsku: Kromě novinek z regionu, zde najdete praktické informace např. o půjčovnách a servisech kol (včetně otevírací doby) či několik tipů na cyklovýlety po Plzni a okolí, informace o cyklotrasách a cyklostezkách včetně těch aktuálně dokončených a vyznačených nebo zrovna překopaných (cyklistické dopravní zpravodajství). Portál plzenskonakole.cz poskytne též rady - a to jak cyklistům, tak podnikatelům, kteří chtějí cyklisty přilákat (třeba rady k parkování kol). Najdete zde např. také tipy na vhodné mapy pro cyklistiku včetně jejich minirecenzí, seznam cykloprodejen a servisů nebo třeba odkazy na stránky cykloklubů v Plzni a jejím okolí. Jako regionální informační server poskytuje plzenskonakole.cz informace především o Plzni a jejím okolí cca do vzdálenosti 50km. Budu ráda, když pokryju širší území, proto uvítám zájemce-redaktory o externí spolupráci ze vzdálenějších (mikro)regionů od Plzně. Pokud se hodně pohybujete na kole a chcete svými postřehy, ale i běžnými informacemi přispívat na portál plzenskonakole.cz, napište mi.

Regionální informační portál vytváří cykloRADKA

Projekt regionálního informačního portálu pro cyklisty www.plzenskonakole.cz vznikl za podpory grantu města Plzně

© cykloRADKA