Plzeňský regionální cykloweb plzenskonakole.cz


Plzeňsko má od srpna 2007 svůj regionální cykloweb. Na internetové adrese www.plzenskonakole.cz nyní najdete také velké množství článků ze všech oblastí cyklistiky v našem kraji.

Najdete zde praktikcké informace např. o půjčovnách a servisech kol (včetně otevírací doby) či několik tipů na cyklovýlety po Plzni a okolí, informace o cyklotrasách a cyklostezkách včetně těch aktuálně dokončených a vyznačených nebo zrovna překopaných. Portál plzenskonakole.cz poskytne též rady - a to jak cyklistům, tak podnikatelům, kteří chtějí cyklisty přilákat. Najdete zde např. také tipy na vhodné mapy pro cyklistiku včetně jejich minirecenzí, seznam cykloprodejen a servisů nebo třeba odkazy na stránky cykloklubů v Plzni a jejím okolí. Jako regionální informační server poskytuje plzenskonakole.cz informace především o Plzni a jejím okolí cca do vzdálenosti 50km. Často ale pokrýváme širší území, proto uvítáme zájemce-redaktory o externí spolupráci ze vzdálenější (mikro)regionů od Plzně. Pokud se hodně pohybujete na kole a chcete svými postřehy, ale i běžnými informacemi přispívat na portál plzenskonakole.cz, napište nám.

Regionální cykloweb pro vás připravuje cykloRADKA

Projekt regionálního plzeňského cyklowebu plzenskonakole.cz vznkl za podpory grantu města PlzněCykloturistická mapa Plzeň a okolí

V roce 2006 vyšla z mého popudu a s mým přispěním první podrobná cykloturistická mapa Plzně a okolí v měřítku 1:25 000. Nový mapový podklad zahrnující oblast na severu sahající ke Zruči-Senci a na jihu až pod hrad Lopata zahrnuje kromě Plzně území východně až k Rokycanům. Najdete v ní několik pro cyklisty zajímavých oblastí (např. Bolevecké rybníky, Kozelské polesí, Valcha) se sítí cest, z jejichž kvalitativního rozlišení můžete vybírat pro své výlety dle náročnosti. Právě nově zpracovaný mapový podklad, který zahrnuje mj. všechny nové cesty a lávky kolem dálničního obchvatu a na něj navazujících přivaděčů, je jedním z největších přínosů této mapy. Mapa zachycuje sít značených cyklotras (žlutočerné značky), doporučené trasy, ale i turistické značky pro pěší. Pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat k cyklovýletu je na rubu mapy rejstřík zajímavostí zaměřený zejména na přírodu (památné stromy, přírodní zajímavosti atp.) ale také tipy na cyklistické prodejny, servisy a možnosti občerstvení či ubytování.

První vydání mapy bylo dáno do prodeje ve čtvrtek 21/12/2006, druhé vydání pak v létě 2009. Zakoupit si ji můžete v Informačním centru vedle radnice v Plzni a ve vybraných knihkupectvích a cykloprodejnách, kde se prodávají mapy. Doporučená cena je 79Kč a zahrnuje mapu formátu A0 + obal.

© cykloRADKA